<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Travel
Najnovšie
Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Ako vyzerajú TOP 3 profily z Daybyme? Takto!

Prinášame ti zbierku profilov, ktoré v jednotlivých kategóriach, patria medzi tie najlepšie. Dávka inšpirácie zo sveta módy, gastra či cestovanie n...

Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Lavaš – pobláznil Slovensko, poblázni aj teba!

Ak nevieš o čo sa jedná, hneď ti to vysvetlím. Lavaš je meno pre arménsky chlieb, ktorý sa pripravuje z nekysnutého cesta.

Unikátne miesta na Slovensku, na týchto 9 sa budeš cítiť ako niekde v zahraničí

Stalo sa ti už niekedy, že si mal/a pocit, že si v zahraničí, no stále si bol/a na Slovensku? Na týchto 9 miestach sa ti to stane určite.

Návod, ako pravidelne triediť skrine s oblečením a ako nosiť košeľové šaty trikrát inak

18.12.2018
Fashion

Pri triededení šatníku sa vždy riadim pravidlom – ak som daný kúsok nemala na sebe dlhšie ako pol roka, ide zo skrine „preč“. Samozrejme, neznamená to, že ich vyhodím, len ich posuniem ďalej. Podľa toho, v akom sú stave, ich rozdelím na tri kôpky – na jednu odkladám veci, ktoré darujem blízkym, druhá pozostáva z vecí pre deti do detského domova a na tretiu vždy dám oblečenie na predaj (väčšinou sú to kúsky nosené raz maximálne dvakrát). Tento postup sa mi pri triedení osvedčil najlepšie a pravidelne ho opakujem.

Myslím, že každý z nás by si podobné pravidlo či pravidlá mal osvojiť a praktizovať vo svojom šatníku. Niet nad pocit, keď vytriedim oblečenie. Zrazu sa cítim omnoho lepšie, voľnejšie a s nadšením otváram skriňu, keď vidím pekne uložené kôpky (v tomto som trochu ako Monk a rovné komíny s oblečením zbožňujem). Pri spomínanom pravidle sa často hovorí skôr o intervale jeden rok ako len šesť mesiacov, no mne sa skôr osvedčilo kratšie obdobie. Vyšší počet mesiacov sa podľa môjho názoru skôr odporúča kvôli tomu, aby sme raz neobanovali naše rozhodnutia. Mne sa to zatiaľ nestalo, takže zostávam pri intervale „do pol roka“.

Počet vytriedených vecí je vždy minimálny, stále prevláda počet vecí so stabilným miestom u mňa v šatníku. Pri väčšine z nich som presvedčená, že ich ani tak skoro nevytriedim, pretože ich veľmi rada kombinujem. Príkladom je nosný kúsok dnešného outfitu. Košeľové šaty sú podľa mňa samy o sebe skvelou voľbou a oživením každého šatníka. Skvele sa kombinujú a aj keď sú z tenšieho materiálu, neznamená to, že ich musíme nosiť len v lete. Tieto kvetinové a vzorované sú perfektné svojim strihom, množstvom gombíkov, ktoré sa dajú odopínať ale i zapínať a najmä variabilitou. Jedinou ich nevýhodou je viazanie na bruchu. V niektorých prípadoch tak pôsobia veľmi nelichotivo a vytvára dojem, že som tehotná. Každopádne, aj tak ich mám rada. Aspoň viem, čo budem nosiť, keď raz budem chcieť v prvých mesiacoch zamaskovať svoje tehotenstvo. :))

Košeľové šaty ste doteraz mohli vidieť na blogu v troch rôznych kombináciách. Prvá pochádza ešte z leta. V nej som šaty upravila do verzie s odhalenými ramenami. Pridala som na ne opasok a doladila s výraznými okuliarmi, slip onmi a náramkami s kabelkou v odtieňoch šiat. Na leto priam ideálna kombinácia, ktorá skvele vyzerá aj so sandálmi na nízkom alebo vysokom podpätku. Druhá kombinácia vznikla počas jesene. Tentokrát som na šatách rozopla viac gombíkov v dolnej časti, aby spod šiat bol pekne vidieť kontrast v podobe džínsov. Horný gombík pri krku som nechala rozopnutý, aby límec pekne vynikol na horčicovej bunde do pása. Podobne ako pri prvej kombinácií aj teraz som zvolila opasok a kabelku spolu s lodičkami (ktoré na fotke nie je vidieť) v tónoch šiat. Furla kabelka je súčasťou aj tretej kombinácie, ktorú sme pred pár dňami fotili. Košeľové šaty som zapla až ku krku a spodnú časť som opäť nechala rozponutú, aby tentokrát vynikli „ponožkové“ čižmy nad kolená. Ako opasok som využila ten z kabátu vodopádového strihu. V tretej verzii som vyhrnula na kabáte rukávy (keďže nebolo tak chladno), aby vznikol pekný kontrast staroružovej na šatách spolu s tmavozeleným kabátom.

Ak máte podobné šaty vo svojom šatníku, rozhodne sa neobávajte ich kombinácií počas celého roka – leta, jesene/jari či zimy. Stačí sa len pohrať s vrstvením a za každým bude váš kúsok vyzerať inak a trendovo.

Budem sa tešiť, keď mi napíšete, ktorá z kombinácií vás najviac zaujala.

Letná, jesenná/jarná alebo zimná?

Mimochodom, aby som nezabudla, dnešné fotky vznikli v spolupráci s fotografom Braňom. Keď sa mi ozval, či by sme niečo nenafotili, hneď som si prezrela jeho portfólio. Zaujala ma jeho práca – najmä atmosféra, ktorá na mňa išla z fotiek – a preto sa teším, že sa preniesla aj do dnešných outfitových záberov. Navyše, mám radosť, že sa mi konečne podarilo nafotiť fotky na blog z centra Košíc priamo od košickej dominanty – Dómu sv. Alžbety.

Majte pohodové dni medzi sviatkami! 😊

OOTD:
ŠATY – SHEIN
KABÁT – LUXURY FASHION CONCEPT
ČIŽMY – TOPANKOVO
KABELKA – FURLA


Blog prebratý od Lapkinn
Jej Daybyme účet nájdeš na daybyme.com/lapkinn

Ďalšie z kategórie
Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Majstri kom(plim)entu: OBRÁZKOVÝ ŠPECIÁL

Niekedy jednoducho slová nestačia, na rad prichádzajú meme obrázky alebo GIF-ka.

Ako (ne)spolupracovať s blogermi

Firmy až príliš často podceňujú hodnotu toho, čo robíme a takisto hodnotu dosahu našich príspevkov.

Chceš vyzerať dobre?! Obleč sa ako ja!

Často sa pod našimi fotkami a v správach objavujú otázky na konkrétne značky, či modely oblečenia. Neexistuje teda lepšia cesta, než vám dať niekto...

Slovenská 6ix9ine púta pozornosť a búra predsudky

Nebudem vám tu teraz motať hlavy a štylizovať Alex tak, aby ste ju aj vy mali radi. To asi cez internet ani úplne nejde. Potrebuješ ju počuť. Nie v...