<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Travel
Najnovšie
Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Ako vyzerajú TOP 3 profily z Daybyme? Takto!

Prinášame ti zbierku profilov, ktoré v jednotlivých kategóriach, patria medzi tie najlepšie. Dávka inšpirácie zo sveta módy, gastra či cestovanie n...

Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Lavaš – pobláznil Slovensko, poblázni aj teba!

Ak nevieš o čo sa jedná, hneď ti to vysvetlím. Lavaš je meno pre arménsky chlieb, ktorý sa pripravuje z nekysnutého cesta.

Unikátne miesta na Slovensku, na týchto 9 sa budeš cítiť ako niekde v zahraničí

Stalo sa ti už niekedy, že si mal/a pocit, že si v zahraničí, no stále si bol/a na Slovensku? Na týchto 9 miestach sa ti to stane určite.

Flores – nedotknutý ostrov v Indonézii

14.12.2018
Travel

Tentokrát jsme se rozhodli procestovat zapomenutou část ostrova Flores

Letěli jsme z Bali, kde bydlíme, na letiště Maumere, největší město na Floresu ve Východní Nusa Tenggara.

Letět na druhou část ostrova Flores je trochu neobvyklý. Většina lidí, kdo jede na Flores, jezdí do místa zvané Labuan Bajo, odkud je i přístup do Komodského národní parku a na ostrov Lombok a od naší cílové destinace vzdálené přes 20 hodin. A jen co jsme vylezli z letadla, nám bylo jasné, že tenhle výlet bude trochu jiný!

Byli jsme téměř jediní turisti, takže pokud se někdo z vás rozhodne se sem podívat, máte zaručený autentický zážitek na 100%!:) Je tu velká spousta nádherných, lidmi nedotčených pláží a míst. Lidé jsou tu velmi přátelští, milí a nápomocní tak moc jak jen… no jak jim to jejich angličtina dovolí:)

Tip: Jakmile dorazíte, kupte si SIM karu s internetem, abyste mohli využívat řádně google mapy k navigaci, hledání si ubytování apod. Pokud letíte z Bali, můžete použít stejnou SIM kartu, co jste měli tam, jelikož jste stále v rámci Indonésie, ale na Floresu má signál pouze Telkomsel Simpati!

Abyste se vyvaroval chybě, co jsme udělali my… z letiště si vezměte taxi přímo do ubytování, kde chcete bydlet a skutry si pronajměte tam, pokud je poskytují. My jsme chodili tak dvě hodiny v tom největším horku přes město, které nevypadá a ani nevoní hezky!! abychom přišli na to, že tu nejsou žádné půjčovny a pronajmout si skutr na ulici, je téměř nemožné. (na rozdíl od Bali, kde jsou na každém kroku)

Nakonec díky naší schopnosti mluvit indonésky a díky štěstí, jsme si dokázali pronajmout motorku, od jednoho místního pána, který nám dal tu svou na 5 dní. -Neskutečný vděk do teď:)

  • Skutr na den 100.000 IDR (10AUD, 180 CZK)

Mít vlastní skutr a moct si jezdit po okolí všechno náramně usnadní. Našli jsme si moc pěkný homestay Pantai Paris a začali natáčet celou naší cestu přes jízdu na skutru, výlety lodí a další dobrodružství. Což můžete vidět ve videu tady ↓

Šnorchlování

Našli jsme si výlet lodí od Ankermi Happy Dive, 30 minut na skutru z Maumere. Je strašně moc zajímavý vidět prasklinu v korálovém útesu pod vodou způsobenou zemětřesením a následnou Tsunami v roce 1992. Ale raději doporučujem si najít jinou lodní společnost.  „Průvodce“, který byl s námi na lodi, nebyl nijak nápomocný a už vůbec nebyl nikterak znalý, a jelikož tento názor očividně sdílela i posádka místní, co řídili loď, atmosféra na lodi během celého výletu za moc nestála. Což v Indonésii většinou je zvykem pravý opak!:)
Osobně se nám výlety lodí líbily víc ze strany Labuan Bajo na ostrově Flores, díky Mantám, ostrově Padar, Komodským ještěrům a spoustě dalšího, ale to vše můžete vidět v tomto videu.

Kolem a kolem, hezký výlet a další zkušenost. A den strávený na lodi je vždycky dobrý den:)

  • 225.000 IDR na osobu včetně oběda. (+- 22 AUD, 400 CZK)

Napříč ostrovem

Po výletu lodí jsme se chtěli podívat na pláže na druhé straně ostrova. Je to kouzelná jízda skrz hustou džungli, kde můžete vidět, jak rostou v přírodě ananasy, Jack fruit, papája, kakaové boby a banány! Je ale dobré vědět, že na jižní straně ostrova nejsou žádné pláže, jen útesy:) My na to přišli po těch 3 hodinách jízdy tam, tak jsme zas mohli vyrazit zpět..:)

Pláž Koka, vesnička Sikka

Nový den, nový začátek a tentokrát jsme to více naplánovali!:D a jeli na část jižní části ostrova, kde pláže jsou a viděli pláž Koka, která je stoprocentně „musíte vidět“ – přenádherná pláž, ze které si můžete udělat mini výšlap a otevře se vám dokonalý pohled.

Když už se vydáte na pláž Koka, zastavte se v místní vesničce Sikka, kterou budete mít po cestě. Poznáte tradiční kulturu s vlivem Portugalska, a po cestě tam budete míjet několik liduprázdných pláži s černým pískem. My jsme si ještě na cestě domů koupili od rybáře Kalamari a ve stánku s jídlem (warung) požádali o přípravu. ŇAM!!


V druhé části našeho cestování po Floresu s náma můžete navštívit kamínkovou skrytou pláž, řízení skůtru na úplné hraně útesu a schovávání se před deštěm pod banánovými listy. Můžete se s námi také vydat na východ slunce ze sopky Kelimutu v tomto videu ↓

Sopka Kelimutu

Probudili jsme se v 1 ráno v Maumere, řídili 3,5 hodinky skůtr do Kelimutu a od tamtaď kolem 5 ráno už jen lehoučký výšlap (vhodný i pro děti) na vrcholek sopky, odkud jsou vidět všechny tři jezera, která během východu slunce mění barvu ♥


O tuhle nádheru jsme se dělili jen s pár místními a tak dvěma nebo třemi turisty.
Doporučujem!

Tip: zkuste naplánovat výšlap na sopku na jiný den než neděli a nebo státní svátek, kdy vstupné je dvojnásobné a se spoustu lidí!

  • Běžná cena je 150.000 IDR na osobu (+- 15AUD, 280 CZK) a 5.000 IDR za skutr.

Vodopády pod Kelimutu

Po sopce plán byl se zchladit ve vodopádech.

Jako první jsme navštívili Murundao vodopád, který je přímo pod sopkou, je lehce nalezitelný podle google map, s malou cedulkou na silnici a velmi snadnou 3 minutovou chůzí. Tam jsme našli jen jednu místní paní, co prala prádlo. Toť vše:)

Po cestě domů jsme zastavili na kafe a bylo nám řečeno, že tu je ještě jeden vodopád, kam se jde tak hodinku. Jmenuje se Niagara Murukeba (lepší se ptát po air terjun Niagara Murukeba) a je to teda oříšek! Zabralo nám to nejmíň tak hodinku a půl nelehkého výšlapu, bez jakýchkoliv cedulí, ale rozhodně to za to stálo!!

Tip: Tenhle vodopád můžete najít na google mapách, ale bod je tam dán asi 300 m před tím, než začátek stezky ve skutečnosti je, takže poté ještě pokračujte směrem k sopce a mějte oči otevřené, abyste neminuli malý bambusový rozbitý žebřík, který vede do kopce přes pole.

Trh Alok

Každé úterý se v Maumere pořádá velký trh se vším a prabděpodobně ještě s něčím dalším:)

Jmenuje se Alok a také ho najdete na google mapách. Otevírá každý den v 6 ráno a je otevřený tak do 12:00 s tím, že v úterý je tam nejvíc prodejců, protože v úterý nemusí platit za pronájem místa, takže se trh naplní všemi lidmi z okolních vesnic, co mají něco na prodej.

Noční rybí trh

enom nějakých 15 minut na skutru od Mauere je vesnička Wuring. Rybářská vesnice postavená na vodě, kterou je určitě zajímavý vidět, ale na druhou stranu je strašně smutné to množství odpadků. Snad ještě nikdy jsme neviděli tolik bordelu a špíny, ve kterém by lidi žili, hráli si a měli na tom postavené domy. A že jsme cestovali po Asii už docela dost.
Každopádně každý den tu po 17:00 otevírá rybářský trh, kde si můžete nakoupit čerstvýho tuňáka, krevety, kalamary a spoustu a spoustu dalšího! A dokonce tam jedna paní má stánek, kde vám vše očistí, okoření a uvaří!

  • My platili 30.000IDR za kalamary a tuňáka a 20.000 IDR za přípravu. (dohromady pro oba +- 5 AUD, 85 CZK)

To nejlepší možný zakončení dne a pro nás i zakončení celého Flores výletu!:)


Blog prebraty od Maky a Matta
Ich Daybyme účet nájdeš na daybyme.com/wanderlostcouple

Ďalšie z kategórie
Zaujímavé miesta na Slovensku. Tu je 22 tých, ktoré sa oplatí vidieť nie len v lete

Cestovanie po Slovensku určite patrí, k obľúbeným aktivitám, počas celého roka, pre mnohých z nás. Dlho som to zanedbával, no posledné roky sa to p...

Jeden mesiac v drevenom domčeku v Paname

Predstavte si, že sedíte pri raňajkách na terase a takmer na dosah ruky si vedľa vás na strome lebedí leňochod a prechádza si zo stromu na strom ak...

Farby Srí Lanky

Po dlhej ceste sme schopní sa už len vyvaliť na pláž a večer niečo popiť. Z Bošáckej 52ky sme naliali aj domácim. Vlastne oni skoro vypili celú fľa...

Neuschwanstein a Norimberg – víkend v Nemecku

Neuschwanstein je jedno z miest kam sme sa vždy chceli ísť pozrieť. Je naozaj taký krásny, ako na obrázkoch?

Autom cez celé Škótsko

Existuje presne jeden druh výletov, ktoré zbožňujem najviac na svete. Ten, pri ktorom si do ruksaku zbalíte stan a spacák s vedomím, že najbližšie...