<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Tattoo
Najnovšie
14 jednoduchých receptov na palacinky či lievance z Daybyme

Palacinky či lievance, existuje niekto, kto nemá rád túto sladkú dobrotu? Podľa nášho názoru v Daybyme je takých ľudí minimum, čo dokazuje aj veľké...

#dnesnosim Grapeu 2019

20 tisíc ľudí, jedno letisko, desiaty ročník dnes už ikonického festivalu Grape. A outfity, ktoré (nielen) na Daybyme pútajú zraky!

Concorso d’Eleganza Villa d’Este – talianska smotánka

Náš kamarát Daniel Minárik sa opäť ocitol na guest liste ďalšieho prestížneho podujatia pri talianskom mestečku Cernobbio, kde na brehoch jazera Co...

Zarábaj a buduj svoju influencer kariéru s Daybyme!

Kampaní pribúda, no zaujímavých tvárí je prakticky rovnaký počet. A cez koho sa dostaneš k zaujímavému vreckovému a kontaktom so spičkovými značkam...

Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Slovenská 6ix9ine púta pozornosť a búra predsudky

14.1.2019
Fashion

Nebudem vám tu teraz motať hlavy a štylizovať Alex tak, aby ste ju aj vy mali radi. To asi cez internet ani úplne nejde. Potrebuješ ju počuť. Nie vidieť. Počuť. Písal som minule o konzervatívnosti Slovenska a to som sa len postavil do snehu bez ponožiek. Táto žena to poňala tak drasticky inak, že nejednému internetovému hrdinovi sa z toho stavajú vlasy dupkom. Pohodlne sa usaď a čítaj.

Vraví sa, že všetko zlé, je na niečo dobré. Asi týždeň dozadu, pomerne nebojácne, si Branko vylial srdiečko a stretlo sa to s búrlivou reakciou ľudí. Ani nie tak na mojom Instagrame ako na facebooku. Na facebooku Dnes nosím. Mnoho posmešných a urážanlivých komentárov, ktoré sa kopili každou minútou, dokopy snáď stovka ľudí, ktorí sa došli pod moju fotku ventilovať. Ja, keďže na Instagrame pracujem, som si tieto veci čítal s nadhľadom a nebral si ich. No… to je ten hrdinský príbeh.Popravde ma to trochu zobralo. Nie tak ani kvôli mne, ale kvôli úplne nepovšimnutej myšlienke. Koniec koncov možno aj kvôli mne. Asi nikto si na seba nechce dobrovoľne čítať také veci, aké sa objavili tam. Odporúčam tam zbehnúť hodiť očko, urob si popkorn alebo tak. To je to zlé, z dobre známeho príslovia: všetko zlé, je na niečo dobré. Lenže kde je to dobré?

Jeden post po mne na toľko spomínanom Dnes nosím sa objavila veľmi dobre známa Alexwortex69. S úžasom som sledoval komentáre plné nenávisti, možno závisti a samozrejme posmešky a neprajnosť. Automaticky som preklikol na Alexandrin Instagram, prebehol feed, pozrel storky, klasický stalker, veď to robíme všetci, tak sa nemrač a nebuď nasilu iný. Alexandrin profil som po pár minútach opustil a venoval sa iným veciam. Nedal mi však jeden príbeh a to presne ten, kde mala screen s komentmi z facebooku. Nedalo mi nereagovať. Musel som! Napísal som pár slov, presne už ani neviem aké, jednoducho niečo v zmysle, že ja som v postoch jeden nad tebou a máme zrejme rovnakých fans, čo vykročili do dňa nesprávnou nohou.

Alex odpovedala po niekoľkých hodinách, predpokladám, že jej direct vyzerá trošku ináč než ten môj. Svojou odpoveďou ale dala okamžite najavo, že sa jedná o inteligentnú bytosť. Až veľmi, o tom ale neskôr. Jej odpoveď mi doslova vošla do útrob tela a objala srdce. Bolo z nej cítiť pokoj, nadhľad, kľud. V tretej sekunde som si to rovno screenoval a hodil do storky. Začali sa kopiť správy typu: Ju musíš nafotiť! Nejak som to len otváral a neodpisoval. Mal som v hlave úplne iné veci, navyše som v plnom prúde víkendoval a venoval sa miesto mobilu Natálke. Podvečer som to nevydržal a napísal som Alex, že ľudia mi omieľajú jednu a tú istú vec, a to,aby som ju nafotil. Slovo dalo slovo, o päť dní neskôr mi Alex v plnej kráse pózovala pred objektívom.Toto je to dobré, z dobre známeho Slovenského príslovia: všetko zlé, je na niečo dobré.

Nedalo mi neopýtať sa však, ako to berie. Ako berie celý ten, možno aj negatívny, ale predsa oborvský hype okolo svojej osoby. Okolo Alex Wortex na Instagrame. Sama študovala psychológiu a jej výpoveď miestami veľmi nápadne pripomínala niečo, čo som posledné dni čítal v knihe Trhlina. Paralelné svety. Presne to bolo to prepojenie, čo ma vrátilo naspäť do tribečských kopcov, tentoraz ale s prepojením na Alex. Na jej trhlinu, ktorou uniká pred všetkým na jednej jedinej sociálnej sieti. Na mieste, ktoré môže v sekunde zmiznúť a nikto si už na to nespomenie. To je presne to miesto, kde stretneš každého jedného hejtera.Stretla si ho už na ulici? Nejak to zo mňa vypadlo, sám naviem ako. Jasné, že nestretla – bezprostredná odpoveď. Na ulici ho nestretneš. Nikto ti na ulici do očí nepovie, že vyzeráš ako kokot.Prepáčte, musel som.

Mala pravdu, úplnú. Tak veľmi by som chcel byť jedného dňa ako ona. Byť tak extrémne odolný voči tomu, čo sa kde píše. Blbé písmenká, ktoré toľkým ľuďom môžu ublížiť a iní sa z toho tešia. Budú šťastní, lebo vidia, že sa trápiš. Má môj obdiv, aj som jej to tuším takto našupu povedal. Ak som nepovedal, píšem to a verím, že to čítaš aj ty. Bolo mi cťou, vidíme sa čoskoro!

Malo by tu teraz byť nejaké múdro odomňa. Nebude, lebo si obraz musí urobiť každý sám. Toto sú len moje zážitky, dojmy, skúsenosti. Sú situácie, ktoré ťa posunú niekam kariérne, niektoré zas školia osobnosť. Možno ma toto posunulo oboma smermi, bez toho, aby som o tom teraz vedel. Niekam táto cesta určite vedie, už teraz som zvedavý a nedočkavý, že kam!


Blog prebratý od Branislavisko

Ich Daybyme účet nájdeš tu: https://daybyme.com/branislavisko & https://daybyme.com/alexandrathina

Ďalšie z kategórie
Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Majstri kom(plim)entu: OBRÁZKOVÝ ŠPECIÁL

Niekedy jednoducho slová nestačia, na rad prichádzajú meme obrázky alebo GIF-ka.

Ako (ne)spolupracovať s blogermi

Firmy až príliš často podceňujú hodnotu toho, čo robíme a takisto hodnotu dosahu našich príspevkov.

Chceš vyzerať dobre?! Obleč sa ako ja!

Často sa pod našimi fotkami a v správach objavujú otázky na konkrétne značky, či modely oblečenia. Neexistuje teda lepšia cesta, než vám dať niekto...