<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Tattoo
Najnovšie
#dnesnosim Grapeu 2019

20 tisíc ľudí, jedno letisko, desiaty ročník dnes už ikonického festivalu Grape. A outfity, ktoré (nielen) na Daybyme pútajú zraky!

Concorso d’Eleganza Villa d’Este – talianska smotánka

Náš kamarát Daniel Minárik sa opäť ocitol na guest liste ďalšieho prestížneho podujatia pri talianskom mestečku Cernobbio, kde na brehoch jazera Co...

Zarábaj a buduj svoju influencer kariéru s Daybyme!

Kampaní pribúda, no zaujímavých tvárí je prakticky rovnaký počet. A cez koho sa dostaneš k zaujímavému vreckovému a kontaktom so spičkovými značkam...

Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Ako vyzerajú TOP 3 profily z Daybyme? Takto!

Prinášame ti zbierku profilov, ktoré v jednotlivých kategóriach, patria medzi tie najlepšie. Dávka inšpirácie zo sveta módy, gastra či cestovanie n...

Ako navštíviť 5 krajín za 2 týždne len za pár stoviek

3.1.2019
Tattoo

Cestovanie do ďalekých a luxusných destinácií už dávno nie je výsada bohatých. Veľa ľudí postupne zisťuje, že sa dá cestovať do destinácii vzdialených 10 000 km od Slovenska za ceny podobné tým, ktoré sú vzdialené ani nie 1000 km. Ja som sa v cestovaní našla a túlavé topánky mi prebudili moju gypsy soul. Cestovanie ma oslobodzuje, otvára myseľ a robí mi to radosť. Je to lekcia, ktorá ma neustále učí spoznávať svet, ale v neposlednom rade hlavne seba. 

Ázia je čarovná a má pre mňa väčšiu energiu ako západné krajiny. A čo tak navštíviť toho trošku viac?

Vždy keď niekam chcem ísť, chcem vidieť toho čo najviac a byť všade, kde sa dá. Momentálne popri práci nemám až takú časovú voľnosť a flexibilitu ako by som chcela, ale aj to bude 🙂 .A práve preto sa do tých pár dní snažím dať čo najviac.

Nie som plážový typ, čo by od rána do večera ležal na pláži a slnil sa (keď sa naučím surfovať tak tam budem tráviť viac času 🙂 ). Nevyhľadávam luxusné hotely, drahé rezorty, pretože do hotela sa chodím len vyspať a najradšej sa celý deň len túlam.

Cesta začala na viedenskom letisku. Leteli sme Viedeň – Bangkok (s prestupom v Jordánsku) . Vybrala som Royal Jordanian airlines namiesto Emiratov, práve preto, že layover bol v Ammáne a chcela som ho navštíviť. (v Dubaji a Abu Dhabi som už bola a nejak ma to tam nelákalo znova) Inak letecká spoločnosť je na úrovni Emirates.

Cena letenky bola 410,- eur (dala sa kúpiť aj za 360,- eur…no vymýšľala som na poslednú chvíľu) , cena ubytovania na 4 noci v Bangkoku v hoteli s bazénom na streche- 30,- eur.

výhľad z hotelovej izby

V Bangkoku sme strávili štyri noci potom sme leteli do Siem Reap do Kambodže (môj sen bol vidieť Angkor wat). Tam sme boli tri noci. 

Cena letenky Bangkok- Siem reap 40,- eur, ubytovanie vo veľmi peknom hoteli na štýl chrámu Angkor (s bazénom) stálo 40,-Eur na tri noci.

Angkor Wat – Kambodža

Z Kambodže sme cez Malajziu leteli na Bali. V Kuala Lumpur sme mali 8 hodinové medzipristátie. Na Bali sme strávili štyri noci a na ostrove Gili 2 noci. 

Petronas- Kuala Lumpur

Na Bali sme mali 2 ubytovania (jedno v Kute a jedno v Ubude) a na Gili sme mali veľmi pekné ubytovanie hneď na pláži. Tu priznávam, že na Gili som prišla robiť “nič”.

Cena letenky- Siem Reap- Kuala Lumpur- Bali – 80,- eur, ubytovanie (dokopy Bali a Gili) 61,- eur

Bali
Welcome to Gili

Letenka naspäť z Bali do Bangkoku vyšla na 110,- eur ( ale tiež som vymýšľala a mohla stáť 80,- eur lebo som chcela ísť cez Singapur, no to už by bolo asi veľa ) 

V Jordánsku som minula 0,- eur. Myslela som si, že pôjdeme do Ammánu, ale 60,- dolárov za víza na 10 hodín pobytu mi prišlo ako nezmysel, keď aj tak sa tam chcem pozrieť na Petru a dole k Červenému moru. (čo by sa za 10 hodín určite nestihlo) Tak sme mali transfer do hotela, kde sme sa najedli a trochu vyspali pred letom do Viedne.

Amman Airport

Spolu za letenky a ubytovania som zaplatila 770,- eur, ostatné výdaje ako víza, vstupy, výlety, jedlo, suveníry ma vyšli na 330,- eur (a to som nejak moc nešetrila) 

Na ubytovanie používam booking.com kde mám profil genius a teda ma upozorňuje na tajne ponuky a “happy hours” a veľakrát vychytám viac ako 40% zľavy práve vďaka tomu. Zvyknem využívať aj airbnb, ale výhodnejší bol práve booking.

Letenky v Ázii som bookovala cez airasia, kde mám tiež členstvo a zbieram body. Hlavnú letenku som vyhľadala cez momondo.com lebo som chcela letieť z Viedne. Výlety som vymýšľala intuitívne. Nezvyknem si čítať lonely planet a bedekre, iba cestovateľské blogy.


Blog prebratý od Beabee
Jej Daybyme účet nájdeš na daybyme.com/beabee

Ďalšie z kategórie
Unikátne miesta na Slovensku, na týchto 9 sa budeš cítiť ako niekde v zahraničí

Stalo sa ti už niekedy, že si mal/a pocit, že si v zahraničí, no stále si bol/a na Slovensku? Na týchto 9 miestach sa ti to stane určite.

Zaujímavé miesta na Slovensku. Tu je 22 tých, ktoré sa oplatí vidieť nie len v lete

Cestovanie po Slovensku určite patrí, k obľúbeným aktivitám, počas celého roka, pre mnohých z nás. Dlho som to zanedbával, no posledné roky sa to p...

Jeden mesiac v drevenom domčeku v Paname

Predstavte si, že sedíte pri raňajkách na terase a takmer na dosah ruky si vedľa vás na strome lebedí leňochod a prechádza si zo stromu na strom ak...

Farby Srí Lanky

Po dlhej ceste sme schopní sa už len vyvaliť na pláž a večer niečo popiť. Z Bošáckej 52ky sme naliali aj domácim. Vlastne oni skoro vypili celú fľa...

Neuschwanstein a Norimberg – víkend v Nemecku

Neuschwanstein je jedno z miest kam sme sa vždy chceli ísť pozrieť. Je naozaj taký krásny, ako na obrázkoch?