<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Travel
Najnovšie
Chceš vyzerať dobre?! Obleč sa ako ja!

Často sa pod našimi fotkami a v správach objavujú otázky na konkrétne značky, či modely oblečenia. Neexistuje teda lepšia cesta, než vám dať niekto...

AUTOM CEZ CELÉ ŠKÓTSKO

Existuje presne jeden druh výletov, ktoré zbožňujem najviac na svete. Ten, pri ktorom si do ruksaku zbalíte stan a spacák s vedomím, že najbližšie...

HOW I MET MY AMERICAN

Ja si to nepamätám, no povedal mi, že prvá otázka lekára bola, kto je ten chlap so mnou, bolo totiž potrebné skontrolovať moju pamäť, pretože som s...

Zamilované páry na Daybyme sú jednoducho to, čo chceš vidieť!

Miluješ, lebo miluješ. Pre lásku niet dôvodu. Presne to povedal raz Antoine de Saint-Exupéry. Lásku neskryješ. Nikde a pred nikým. Vo svete onlinu...

Slovenská 6ix9ine púta pozornosť a búra predsudky

Nebudem vám tu teraz motať hlavy a štylizovať Alex tak, aby ste ju aj vy mali radi. To asi cez internet ani úplne nejde. Potrebuješ ju počuť. Nie v...

AKO NAVŠTÍVIŤ 5 KRAJÍN ZA 2 TÝŽDNE LEN ZA PÁR STOVIEK

3.1.2019
Travel

Cestovanie do ďalekých a luxusných destinácií už dávno nie je výsada bohatých. Veľa ľudí postupne zisťuje, že sa dá cestovať do destinácii vzdialených 10 000 km od Slovenska za ceny podobné tým, ktoré sú vzdialené ani nie 1000 km. Ja som sa v cestovaní našla a túlavé topánky mi prebudili moju gypsy soul. Cestovanie ma oslobodzuje, otvára myseľ a robí mi to radosť. Je to lekcia, ktorá ma neustále učí spoznávať svet, ale v neposlednom rade hlavne seba. 

Ázia je čarovná a má pre mňa väčšiu energiu ako západné krajiny. A čo tak navštíviť toho trošku viac?

Vždy keď niekam chcem ísť, chcem vidieť toho čo najviac a byť všade, kde sa dá. Momentálne popri práci nemám až takú časovú voľnosť a flexibilitu ako by som chcela, ale aj to bude 🙂 .A práve preto sa do tých pár dní snažím dať čo najviac.

Nie som plážový typ, čo by od rána do večera ležal na pláži a slnil sa (keď sa naučím surfovať tak tam budem tráviť viac času 🙂 ). Nevyhľadávam luxusné hotely, drahé rezorty, pretože do hotela sa chodím len vyspať a najradšej sa celý deň len túlam.

Cesta začala na viedenskom letisku. Leteli sme Viedeň – Bangkok (s prestupom v Jordánsku) . Vybrala som Royal Jordanian airlines namiesto Emiratov, práve preto, že layover bol v Ammáne a chcela som ho navštíviť. (v Dubaji a Abu Dhabi som už bola a nejak ma to tam nelákalo znova) Inak letecká spoločnosť je na úrovni Emirates.

Cena letenky bola 410,- eur (dala sa kúpiť aj za 360,- eur…no vymýšľala som na poslednú chvíľu) , cena ubytovania na 4 noci v Bangkoku v hoteli s bazénom na streche- 30,- eur.

výhľad z hotelovej izby

V Bangkoku sme strávili štyri noci potom sme leteli do Siem Reap do Kambodže (môj sen bol vidieť Angkor wat). Tam sme boli tri noci. 

Cena letenky Bangkok- Siem reap 40,- eur, ubytovanie vo veľmi peknom hoteli na štýl chrámu Angkor (s bazénom) stálo 40,-Eur na tri noci.

Angkor Wat – Kambodža

Z Kambodže sme cez Malajziu leteli na Bali. V Kuala Lumpur sme mali 8 hodinové medzipristátie. Na Bali sme strávili štyri noci a na ostrove Gili 2 noci. 

Petronas- Kuala Lumpur

Na Bali sme mali 2 ubytovania (jedno v Kute a jedno v Ubude) a na Gili sme mali veľmi pekné ubytovanie hneď na pláži. Tu priznávam, že na Gili som prišla robiť “nič”.

Cena letenky- Siem Reap- Kuala Lumpur- Bali – 80,- eur, ubytovanie (dokopy Bali a Gili) 61,- eur

Bali
Welcome to Gili

Letenka naspäť z Bali do Bangkoku vyšla na 110,- eur ( ale tiež som vymýšľala a mohla stáť 80,- eur lebo som chcela ísť cez Singapur, no to už by bolo asi veľa ) 

V Jordánsku som minula 0,- eur. Myslela som si, že pôjdeme do Ammánu, ale 60,- dolárov za víza na 10 hodín pobytu mi prišlo ako nezmysel, keď aj tak sa tam chcem pozrieť na Petru a dole k Červenému moru. (čo by sa za 10 hodín určite nestihlo) Tak sme mali transfer do hotela, kde sme sa najedli a trochu vyspali pred letom do Viedne.

Amman Airport

Spolu za letenky a ubytovania som zaplatila 770,- eur, ostatné výdaje ako víza, vstupy, výlety, jedlo, suveníry ma vyšli na 330,- eur (a to som nejak moc nešetrila) 

Na ubytovanie používam booking.com kde mám profil genius a teda ma upozorňuje na tajne ponuky a “happy hours” a veľakrát vychytám viac ako 40% zľavy práve vďaka tomu. Zvyknem využívať aj airbnb, ale výhodnejší bol práve booking.

Letenky v Ázii som bookovala cez airasia, kde mám tiež členstvo a zbieram body. Hlavnú letenku som vyhľadala cez momondo.com lebo som chcela letieť z Viedne. Výlety som vymýšľala intuitívne. Nezvyknem si čítať lonely planet a bedekre, iba cestovateľské blogy.


Blog prebratý od Beabee
Jej Daybyme účet nájdeš na daybyme.com/beabee

Ďalšie z kategórie
NEUSCHWANSTEIN A NORIMBERG – VÍKEND V NEMECKU

Neuschwanstein je jedno z miest kam sme sa vždy chceli ísť pozrieť. Je naozaj taký krásny, ako na obrázkoch?

AUTOM CEZ CELÉ ŠKÓTSKO

Existuje presne jeden druh výletov, ktoré zbožňujem najviac na svete. Ten, pri ktorom si do ruksaku zbalíte stan a spacák s vedomím, že najbližšie...

HOW I MET MY AMERICAN

Ja si to nepamätám, no povedal mi, že prvá otázka lekára bola, kto je ten chlap so mnou, bolo totiž potrebné skontrolovať moju pamäť, pretože som s...

HALLSTATT – DEDINKA AKO Z ROZPRÁVKY

Hallstatt bol vždy jedným z miest, kam sme chceli ísť. Dlho sme ho mali na zozname. Ale život ľudí s dušou cestovateľa je nevyspytateľný.

CESTA POD MT. EVEREST (ZÁKLADNÝ TÁBOR)

Keď si ale chceš prečítať autentický cestopis o tom, aká naša cesta do base campu bola, aké je to lietať s dronom v himalájach bez povolenia, koľko...