<< Blogs


Daybyme Fashion Shoes Food Travel
Najnovšie
Dnes nosím nie je len o krásnych ženách

Prečo nie? Lebo u nás máme aj krásnych mužov a to, že ich vôbec nie je málo, o tom sa môžeš presvedčiť sám. Prinášame ti zoznam tých najzaujímavejš...

Ako vyzerajú TOP 3 profily z Daybyme? Takto!

Prinášame ti zbierku profilov, ktoré v jednotlivých kategóriach, patria medzi tie najlepšie. Dávka inšpirácie zo sveta módy, gastra či cestovanie n...

Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Lavaš – pobláznil Slovensko, poblázni aj teba!

Ak nevieš o čo sa jedná, hneď ti to vysvetlím. Lavaš je meno pre arménsky chlieb, ktorý sa pripravuje z nekysnutého cesta.

Unikátne miesta na Slovensku, na týchto 9 sa budeš cítiť ako niekde v zahraničí

Stalo sa ti už niekedy, že si mal/a pocit, že si v zahraničí, no stále si bol/a na Slovensku? Na týchto 9 miestach sa ti to stane určite.

Ako je to s pravdou?

14.12.2018
Fashion

K napísaniu tohoto článku ma nakopol mail, ktorý mi prišiel z agentúry potom, ako ma najprv oslovili na platenú spoluprácu. Stálo v ňom toto:

“Ahoj Ivanka,prešli sme s klientom, koho by chcel do kampane zainvolvovať. Nakoniec sa však rozhodol pre zloženie influencerov, ktorí majú nad 10 k.Ďakujem pekne a budem rada, ak ťa budem môcť v budúcnosti osloviť s inou ponukou.Pekný deň ešte.”

Chcete vedieť, čo som odpísala? Dozviete sa na samom konci článku.

Som bloger, ak chcete influencer. Som ním už cez štyri roky a aj keď neblogujem pravidelne, na Instagrame som každý deň, snažím sa produkovať zaujímavý obsah, baví ma byť s vami v spojení, vo vzájomnej interakcii. Rada sa s vami delím o svoj životný príbeh, o svoje skúsenosti, o svoje pekné ale aj menej pekné chvíľky. Najviac ma teší, keď sa občas v mojom príbehu vidíte, keď mi dávate spätnú väzbu a keď vás inšpirujem začať nosiť pestré farby a nimi rozžiarovať svet. Táto moja záľuba sa pretransformovala na prácu. Áno, aj blogovanie a “instagramovanie” je práca. Stojí za ňou tvorivosť, príprava outfitov, fotenie, úprava fotiek, text a v neposlednom rade čas, veľa času. Keďže milujem príbehy s dušou, môj obsah na IG je z veľkej časti osobný. Takto ma to baví a toto som ja. Myslím si, že každý človek túži robiť to, čo ho baví. A úplne najviac je, keď môže robiť to, čo ho baví a ešte si z toho pokryť nejaké tie náklady na život.

Blogerský svet

S mojimi blogerskými kolegyňami som sa začala stretávať možno rok dozadu, všetko sú to milé dievčatá, tvorivé a nápadité, ale…….Ale je tu jedna vec, ktorú neviem už dlhšie prekusnúť a tou sú kupovaní followeri a rôzni boti na follow a unfollow a like-ovanie. Túto vec rady používajú práve tie milé a tvorivé osôbky, ktoré stretávam na eventoch. Mňa od malička učili nepodvádzať a pre mňa kúpiť si 3000, 4000, 5000 followerov a tváriť sa, že je to v poriadku, v poriadku nie je. Tiež nie je v poriadku zaplatiť si bota, ktorý za danú blogerku olajkováva vaše fotky, zásadne v noci a zásadne staré, také, ktoré sa ukrývajú na samom spodu vašeho feedu. Kúpiť sa dajú aj boti na follow a unfollow, ktorý za danú blogerku začnu sledovať povedzme v jeden deň 300 účtov, to preto, aby tie účty začali recipročne sledovať ju a na ďalší deň tých 300 účtov unfollowne so ziskom, pretože tí reálni ľudia, ktorí ju začali sledovať jej ostanú. Viem, že ak sa v týchto vodách nepohybujete, je ťažké to pochopiť. Pýtate sa prečo to robia? Nuž kvôli spoluprácam. Žial ešte stále si u nás klienti vyberajú blogerov a influencerov na spoluprácu podľa počtu sledovateľov a nie podľa hodnotného obsahu a podľa reálnych ľudí sledujúcich danú blogerku/blogera. Nie som jediná čestná v týchto vodách, je nás viac a aj keď všetci vieme o všetkom, každý mlčí, pretože sa bojí konfrontácie. A tak je to u nás so všetkým, radšej sme ticho a ideme s davom, akoby sme mali vykročiť z komfortnej zóny a povedať, čo nás štve. Toto celé divadlo ma štve, štve ma to, pretože to nie je fér, pretože tí blogeri, ktorí nie sú čestní zlízavajú smotanu, pretože sa tvária akí sú skvelí a nehanbia za označovať svoje spolupráce ako plateneté, aby boli transparetní, ale to, že si kúpili falošných sledovateľov, o tom mlčia….

Viem, týmto článkom možno prídem o “dobré” vzťahy, o nejakých followerov, ale mlčať sa mi už jednoducho nechce…

“Pekný deň milá…….,
ďakujem za info. Len ma mrzí, že klienti stále nevidia hlbšie pod povrch, ako len vidinu počtu sledovateľov. Na SR trhu totiž viac ako polovica blogerov a influencerov má kúpených fake sledovateľov. Niekto by mal konečne otvoriť klientom oči, pretože investujú často do ľudí, ktorí im späť neprinesú to, čo by potrebovali. Hold blogeri čestní, ako ja, s naozaj reálnou a pevnou základňou sú vďaka týmto kúpeným účtom a botom na vedľajšej koľaji.”

S pozdravom a prianím pekného dňa Mgr. Ivana Stanclová

Foto: Tomáš Konečný

Šaty, ruksak, topánky: Mohito

Blog prebratý od Ivany Stanclovej
Jej DAYBYME účet nájdeš na daybyme.com/ivana

Ďalšie z kategórie
Vladimír Meloun hodnotí outfity #1

Móda je vec striktne subjektívna, no pravdou je i fakt, že mnohí fanúšici a sledovatelia Dnes nosím považujú svoje módne názory za objektívne.

...
Majstri kom(plim)entu: OBRÁZKOVÝ ŠPECIÁL

Niekedy jednoducho slová nestačia, na rad prichádzajú meme obrázky alebo GIF-ka.

Ako (ne)spolupracovať s blogermi

Firmy až príliš často podceňujú hodnotu toho, čo robíme a takisto hodnotu dosahu našich príspevkov.

Chceš vyzerať dobre?! Obleč sa ako ja!

Často sa pod našimi fotkami a v správach objavujú otázky na konkrétne značky, či modely oblečenia. Neexistuje teda lepšia cesta, než vám dať niekto...

Slovenská 6ix9ine púta pozornosť a búra predsudky

Nebudem vám tu teraz motať hlavy a štylizovať Alex tak, aby ste ju aj vy mali radi. To asi cez internet ani úplne nejde. Potrebuješ ju počuť. Nie v...